1. W najbliższą środę, 17 czerwca, obchodzimy wspomnienie
św. Brata Alberta, patrona naszej parafii. Serdecznie zapraszamy
na Msze Święte odpustowe o 6.30, 9.00 oraz 18.00.
Na Mszach świętych o godz. 9.00 i 18.00 homilie
wygłosi ks. Łukasz Białk, proboszcz parafii św. Wojciecha
w Kielnie w archidiecezji gdańskiej.
2. Mszę Świętą odpustową o godz. 9.00, będę sprawował
w intencji tych, którzy w jakikolwiek sposób pomagają przy
parafii poprzez swoją pracę praz wspomagają finansowo.
3. Dzisiaj po każdej Mszy ministranci z naszej parafialnej
drużyny LSO SANDOMIERZ będą rozdawać dla wszystkich obecnych
w kościele słodkie upominki z prośbą o modlitwę
w intencji owocnego wyjazdu na Mistrzostwa Polski LSO
w Gnieźnie. Przy okazji można wesprzeć drużynę przez dowolną
ofiarę do koszyka.
4. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do ministrantów
w naszej parafii albo chcą dowiedzieć się co to znaczy
być ministrantem zapraszamy na spotkanie w czwartek
o godz. 18.30 w kościele. Zaproszenie kierujemy
do chłopaków w każdym wieku, a szczególnie
do chłopaków po Pierwszej Komunii świętej.
5. W najbliższy wtorek, 16 czerwca, jak w każdy
trzeci wtorek miesiąca w tym roku, zapraszamy na kolejne
spotkanie Akademii Biblijnej w Sandomierzu; poprowadzi
je wykładowca Pisma świętego w naszym seminarium,
ks. Paweł Lasek. Tematem tego spotkania będą Listy św. Pawła
do Tymoteusza i Tytusa. Spotkanie rozpocznie się
o godz. 18.45, w auli Wyższego Seminarium Duchownego.
W spotkaniu będzie można uczestniczyć także internetowo, będzie
ono transmitowane przez Facebooka, na profilu
WSD
Sandomierz. Serdecznie zapraszamy!
6. W sobotę 20 czerwca zapraszamy na kolejny wieczór
uwielbienia.
7. W niedzielę 21 czerwca odbędzie się w naszym
mieście Marsz dla Życia i Rodziny oraz piknik rodzinny.
O 14.30 w kościele św. Józefa Msza Święta
w intencji dzieci i rodzin z zawierzeniem rodzin
św. Józefowi; następnie marsz, który przejdzie z kościoła
św. Józefa do placu przy ul. Żółkiewskiego 9, gdzie
w godz. 16.00-20.00 odbędzie się piknik rodzinny.
8. Bardzo dziękujemy panom Wacławowi i Leszkowi
za całodzienną pracę przy naprawie kościelnych ławek. Bóg
zapłać!
9. Dziękujemy za wszelkie duchowe i materialne wsparcie
naszej parafii. Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice
i jubileusze składamy serdeczne życzenia. Naszym Parafianom
i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli.
Sandomierz, 14. czerwca 2026 r.
ks. proboszcz Rafał Kobiałka