1. W środę 24 czerwca obchodzimy uroczystość narodzin
św. Jana Chrzciciela.
2. Przed nami ostatni tydzień roku szkolnego. Zapraszamy serdecznie
uczniów i nauczycieli na Mszę Świętą dziękczynną
na zakończenie roku szkolnego w piątek o godzinie
8.00.
3. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusowemu.
Litanię odmawiamy w dni powszednie o godz. 17.50.
4. Dzisiaj odbędzie się w naszym mieście Marsz dla Życia
i Rodziny oraz piknik rodzinny. O godz. 14.30 -
Msza Św. w kościele św. Józefa, 15.30 - Rozpoczęcie
Marszu ulicami miasta, 16.00 - finał Marszu i piknik rodzinny
na placu przy ul. Żółkiewskiego 9. Zapraszamy rodziny,
dzieci, młodzież, dziadków, wszystkich, którzy pragną ukazać wartość
rodziny do wspólnego świętowania. W czasie pikniku będą
występy dzieci, orkiestry, zabawy dla dzieci, stoiska z lokalnymi
produktami, będzie także możliwość zarejestrowania się jako
potencjalny dawca szpiku. Ok. godz. 19.00 - koncert
ze świadectwem życia pana Krzysztofa Antkowiaka.
5. Składamy serdeczne podziękowania za finansowe wsparcie
naszej drużyny LSO SANDOMIERZ, która będzie reprezentować naszą
parafię na Mistrzostwach Polski w Gnieźnie. W ubiegłą
niedzielę ministranci zebrali 8948,13 zł. Bóg zapłać.
6. W ramach wdzięczności za złożone ofiary nasza młodzież
zaprasza wszystkich na modlitewne czuwanie, w najbliższy
piątek. Rozpoczęcie o godz. 18:00 Mszą Świętą,
a po Mszy adoracja prowadzona przez młodzież. Będziemy się
modlić za uczniów kończących rok szkolny, zawodników jadących
do Gniezna i wszystkich parafian wspierających dzieci
i młodzież modlitwą, i ofiarami. Adoracja zakończy się
ok. 19:15.
7. Najmłodszych ministrantów i kandydatów zapraszamy
na przedwakacyjne spotkanie filmowe z pizzą we wtorek
o godz. 16 w salce parafialnej.
8. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli
w odpuście ku czci św. Brata Alberta, oraz szczególnie
tym osobom, które pomagały na plebanii i w kościele.
9. Bardzo dziękujemy panom Wacławowi i Leszkowi za pracę
przy konserwacji i malowaniu drzwi wejściowych. Bóg
zapłać!
10. Dziękujemy za wszelkie duchowe i materialne wsparcie
naszej parafii. Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice
i jubileusze składamy serdeczne życzenia. Naszym Parafianom
i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli.
Sandomierz, 21. czerwca 2026 r.
ks. proboszcz Rafał Kobiałka